31 Mart Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, SOL, LTC

31 Mart Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, SOL, LTC

Ethereum Analiz

Ethereum bu hafta değişmeye karar verdi ve %1,4 gibi hafif bir kayıp kaydetti. Bu düz trend, fiyatı mevcut kilit direnç olan 1.800 doların üzerinde tutacak enerjiyi toplayamadı.

Destek 1.700 dolarda ve boğalar bugüne kadar bu seviyeyi savunmak için iyi bir iş çıkardı. Bu nedenle, fiyat tekrar düşerse herhangi bir geri çekilme burada alıcı bulacaktır.

İleriye bakıldığında, ETH, Mart ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde düşen satın alma hacmiyle ivmesinin bir kısmını kaybetti. Bu yakında tersine dönmezse, kripto para birimi şu anda daha yükseğe çıkma gücünden yoksun kalacak ve hatta bir düzeltmeye girebilir.

analiz
31 mart kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, sol, ltc 6

Ripple (XRP) Analiz

Ethereum henüz nereye gideceğine karar veremese de, XRP’nin aşırı yükselişi bu kripto para için bir sorun teşkil etmiyor. XRP, geçen haftaki %19’luk fiyat artışıyla en iyi performans gösteren kripto para olarak listemizde yer alıyor. Ayrıca, alıcılar şu anda herhangi bir zayıflık belirtisi göstermiyor.

Bu ralli sırasında Ripple, yükseliş trendini doğrulayan daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Ayıların yükselişi durdurmak için müdahale etmesi gerekiyorsa, 53 ve 58 sent arasındaki kilit direnç seviyelerinde görünebilirler. Mevcut destek seviyesi, 50 sentin biraz altında yer alıyor.

Geleceğe dönük olarak, XRP yeni yıllık zirveler yaparak hatta yıl sonuna doğru 1 dolara yaklaşarak iyi bir konumda olabilir. Fiyat geçmişine bakıldığında, alıcıların kontrolü elinde tutması durumunda bu olasılık oldukça yüksek görünüyor.

analiz
31 mart kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, sol, ltc 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano’nun yükseliş trendi geçen hafta da devam etti ve fiyat %3,9 oranında artmayı başardı. ADA’nın yükselememesinin nedeni, 38 sentteki kilit direnç. Ne zaman alıcılar kaçmak istese, satıcılar fiyatı tersine çevirdi.

Kilit destek 35 sentte ve bu fiyat hareketi göz önüne alındığında yeniden test edilmesi pek mümkün değil. Geçmişte geri çekilmeler kısa sürdü ve iyi bir giriş sağladı.

İleriye bakıldığında , satıcıların ADA’yı yükseltmeye hevesli alıcılardan gelen baskıyı durdurması pek olası değil. 38 sent seviyesi desteğe çevrilirse bu kripto para birimi bundan sonra 42 senti hedefleyebilir.

analiz
31 mart kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, sol, ltc 8

Solana (SOL) Analiz

Solana, Şubat ayının sonundan beri düşüş trendinde olmasına rağmen, Mart ayında alıcıların bu trendi tersine çevirmek için iyi bir girişimde bulunmalarına rağmen değişmedi. Bu nedenle, SOL bu hafta %8,5 oranında fiyat düşüşü kaydetti.

Bu kripto para biriminin 20 doların hemen altında iyi bir desteği var ve görünüşe göre ayılar bu seviyeyi tekrar test edecek. Alıcılar bu desteği savunamazsa, bir arıza SOL’u bir sonraki adımda 17 dolara kadar düşürebilir.

İleriye dönük olarak, Solana’nın görünümü düşüş eğilimini sürdürüyor ancak daha düşük bir dip (17 doların altında) şu anda pek olası görünmüyor. Satıcılar, geçen haftaki düşük hacmi göz önünde bulundurarak bunun için gerekli olan inancı göstermiyorlar.

analiz
31 mart kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, sol, ltc 9

Litecoin (LTC) Analiz

Litecoin, bu yıl oldukça değişken bir performans sergiledi ve son olarak Mart ayında 95 dolarlık dirence kadar keskin bir ralli yaşadı. Ancak o zamandan beri fiyat geri çekilmeye başladı ve bu hafta %5,8 oranında düştü.

LTC’nin kilit direnci şu anda kırması pek olası değil. Daha olası senaryo, desteğin 81 dolara kadar test edilmesidir. Alıcılar bu seviyeye geri dönerlerse, Litecoin tekrar 100 doları hedeflemek için yeterli ivmeyi bulabilir.

İleriye dönük olarak, Litecoin 2022’nin sonlarına kıyasla bu yıl etkileyici bir toparlanma sergiledi. Bu toparlanma devam ederse, kripto para birimi 2023’te üç basamaklı bir değere ulaşmaya ve bunu korumaya çalışabilir.

analiz
31 mart kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, sol, ltc 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.