3 Haziran Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Tron ve Shiba Inu

3 Haziran Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Tron ve Shiba Inu
0

Ethereum (ETH) Analiz

Bu son yedi gün boyunca, Ethereum 2.000 ila 1.700 dolar arasında konsolide oldu. Bu nedenle fiyat geçen haftaya göre nispeten yatay kaldı ve %2,3 kayıp kaydetti. Kripto para birimi ayrıca azalan bir üçgen oluşturmuş gibi görünüyor (aşağıdaki grafikte mavi ile temsil ediliyor).

Alıcılar kritik desteği 1.700$’da savunamazlarsa, ETH’nin Ocak 2018’den bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.450$’da bulunan bir sonraki kilit seviyeye düşme olasılığı daha yüksek olacak. Bir üçgen oluştuğunda, fiyat düşecek. ortalama olarak üçgen boyunca yaklaşık %70 hareket ettiğinde bu oluşumdan ayrılacaktır.

İleriye bakıldığında, Ethereum, direnç seviyelerini desteğe çeviremediği için zayıf görünüyor ve azalan üçgenin altına düşebilir. Mayıs sonundaki toparlanmaya rağmen alım baskısı da azalıyor ve bu, ayıları devralmaya teşvik edebilir.

analiz
3 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, tron ve shiba inu 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP’nin fiyatı toparlanamadı ve daha düşük bir seviyeye ulaştı. Bu nedenle, ETH’ye benzer azalan üçgenin gösterdiği gibi, fiyat hareketi şu anda düşüşte. 0,38 dolarlık kilit destek Mayıs sonunda iyi bir seviyede tutuldu, ancak yakında yeniden test edilebilir. Genel olarak, son yedi gün içinde XRP’nin fiyatı önemli bir değişiklik olmaksızın nispeten sabit kaldı.

Kilit direnç 0,43 dolar ve önümüzdeki hafta XRP bu üçgenden ayrılmaya çalışabilir. Bir yön aramak için çok erken, ancak boğa durumu oldukça zayıf. Günlük zaman dilimi ve altındaki göstergeler tekrar düşüşe geçiyor ve bu da satıcılar baskıyı sürdürebilirse arızaya neden olabilir.

Kilit destek iyi savunulmazsa, kripto para birimi önümüzdeki haftalarda daha da düşebilir ve 30 sente ulaşabilir.

analiz
3 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, tron ve shiba inu 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano, Mayıs ayı sonlarında bazı önemli kazanımlar elde ettikten sonra geçen hafta 0,55 doların üzerinde konsolide etmeyi başardı. Bu biraz yükseliş, ancak daha fazla güven kazanmak için ADA’nın 0,65 dolardan kilit direncin üzerine çıkması ve onu desteğe çevirmesi gerekiyor. Bununla birlikte, bu kripto para birimi %16’lık bir artış kaydederek iyi bir hafta geçirdi.

Genel piyasa daha kısa zaman dilimlerinde bazı düşüş sinyalleri veriyor gibi göründüğünden, ADA 0,50 dolardan bir sonraki kilit desteğe düşebilir. 12 saatlik zaman dilimindeki göstergeler de düşüş eğilimine giriyor.

İleriye bakıldığında, ADA 0,50$’da yerel bir dip bulmuş olabilir ve alıcıların bu seviyeyi ne pahasına olursa olsun savunması çok önemlidir. Buradaki herhangi bir başarısızlık, gelecekte önemli bir kaybın yolunu açacaktır.

analiz
3 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, tron ve shiba inu 8

Tron (TRX) Analiz

Tron’un yükseliş trendi ve parabol kırıldı. Bu büyük bir düşüş sinyali. Ayrıca, günlük ve daha düşük zaman dilimlerindeki göstergeler düşüşe geçiyor. Bu gönderi sırasında, fiyat yedi gün öncesine kıyasla neredeyse hiç değişiklik göstermedi, ancak bu, önemli bir düzeltmeye yol açarsa, bu hızla değişebilir.

Tron için bir sonraki kilit destek seviyesi 7 sentte bulunacak. 9 sentin hemen altındaki mevcut direnç, fiyatın kırılması için herhangi bir girişimi şimdiye kadar reddetti. Parabol kırıldığında, TRX’in bu direnci yakın zamanda test etmesi pek olası görünmüyor.

İleriye bakıldığında, Tron, ayıların tabloya hakim olduğu bir bekleme süresine girmiş görünüyor. Bu fiyat hareketine dayanan önyargı olumsuz yönde ilerliyor ve ancak TRX tekrar destek bulduğunda tekrar gözden geçirilecek.

analiz
3 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, tron ve shiba inu 9

Shiba Inu (SHIB) Analiz

Shiba Inu, Mayıs sonundaki bir ralli girişiminden sonra 0,000010 dolardan kilit destek seviyesine geri döndü. Daha yüksek bir fiyatı sürdürmedeki bu başarısızlık düşüş eğilimidir ve satıcılar baskılarını sürdürürse SHIB daha da düşebilir. Son yedi gün içinde SHIB fiyatı sabit kaldı.

Bu fiyat hareketi dikkatli olmayı gerektiriyor ve bu noktada SHIB’de yükseliş rallisi pek olası görünmüyor. Günlük zaman dilimindeki ve altındaki göstergeler düşüşe geçiyor. Bu nedenle, boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde muhtemelen zor zamanlar geçirecekler.

Şimdiye kadar, SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana fiyatının neredeyse %90’ını kaybetti. Duygu değişmeden önce daha da düşmeye devam edebilir.

analiz
3 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, tron ve shiba inu 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap