29 Temmuz Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Binance Coin ve Solana

29 Temmuz Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Binance Coin ve Solana

Ethereum (ETH) Analiz

Fiyatı yaklaşık 1.700 dolar olan Ethereum, son yedi gün içinde %9.1’lik bir rallinin ardından önemli bir dirence ulaştı. Alıcılar ETH’yi bu kilit seviyenin üzerine çıkarmayı başarırsa, 2.000 dolara kadar yükselebilir. Kripto para birimi, son birkaç hafta içinde daha yüksek ve daha yüksek düşüşlerle net bir yükseliş trendi oluşturdu ve beklenti yükseliş yönünde.

ETH, 18 Haziran’da 880$’a (Binance) düştüğünden beri piyasadaki en güçlü oyunculardan biri oldu. O zamandan beri, fiyat şu anki yerel en yüksek seviyesi olan 1.793$ ile ikiye katlandı. Bu, iki aydan kısa sürede etkileyici bir başarı!

Ana destek 1.400 dolarda bulunuyor, ancak boğalar mevcut direnci desteğe dönüştürmeyi başarırsa, o zaman yönetim kurulu genelinde önemli bir satın alma hacmi söz konusu olabilir. Bu gönderi sırasında durumun böyle olup olmayacağı hala belirsiz, bu nedenle, alıcılardan başka bir yükselişe geçmeden önce 1.720 dolarlık kilit direnç seviyesinde olası bir geri çekilme hala mümkün.

analiz
29 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, binance coin ve solana 6

Ripple (XRP) Analiz

Temmuz ayında XRP, her geri çekilmeden sonra fiyatı yavaş yavaş yükselten bir yükseliş trendi oluşturdu. Şimdi, XRP, son yedi gün içinde %2’lik bir artışın ardından 0,38 $’daki kilit direncin hemen altında. Bu, fiyatın bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce reddedildikten sonra ikinci kez bu seviyeye gelmesi.

Ripple 0,30 doların üzerinde iyi bir destek buldu ve kilit dirence geri dönmeyi başardı. Soru, boğaların yukarıda kırılıp kırılamayacağıdır. Temiz bir kırılma, fiyatı 0,50 dolara çıkarabilir ve bu da XRP’ye çok ihtiyaç duyulan ilgiyi geri getirecektir.

İleriye bakıldığında, kripto para birimi yükselmeye çalışabilir, ancak piyasa şu anda çok önemli bir kavşakta. BTC ve ETH gibi pazar liderlerinde bir geri çekilme, muhtemelen şu anda XRP’nin toplanmasına izin vermeyecektir. Bununla birlikte, göstergeler yükselişini sürdürüyor ve görünüm olumlu.

analiz
29 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, binance coin ve solana 7

Cardano (ADA) Analiz

Mayıs ayından bu yana yatay bir trend olmasına rağmen ADA, bu fiyat hareketine son verebileceği ve yakında yükseliş trendine dönebileceğine dair net sinyaller veriyor. Son yedi gün içinde %8.5’lik bir fiyat artışıyla, kilit direnci 0,55$’da test etmeye ve yukarıyı kırmaya hazır görünüyor.

0,45 dolarlık destek iyi kaldı ve ADA’nın kilit direnci kırmak için ihtiyaç duyduğu itici güç olabilir, bu da fiyatın 0,66 dolara kadar yükselmesine izin verir, bir sonraki hedef 0,55 dolar düşmeli. Göstergeler yükseliş eğilimi veriyor ve mevcut hacim boğaları destekliyor.

İleriye baktığımızda, ADA’nın 0,55 $ ‘dan bir kırılma girişiminde bulunmasını bekleyin, bu da boğaları doğrudan 0,66 $’ a gitmeye teşvik edebilir. Oradaki başarı, Cardano’nun nihayet Mayıs ayında kurulan düz trendden tamamen çıkabileceği anlamına gelir. Bu gerçekleşirse son derece yükseliş olur.

analiz
29 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, binance coin ve solana 8

Binance Coin (BNB) Analiz

Binance Coin, Temmuz ayı başlarında destek olarak 200 dolar seviyesini doğrulamayı başardı ve o zamandan beri fiyat yükseliyor. Son yedi gün içinde %9,7 arttı ve şu anda 300 dolardan dirence ulaşma yolunda ilerliyor.

Bu son ralli, bu yazının yazıldığı sırada desteğe dönüşen 267 dolarlık dirençten temiz bir kırılmanın ardından geldi. Alıcılar piyasaya geri dönmüş görünüyor ve bu ivme devam ederse, BNB günlük zaman diliminde 70 puana yaklaşan RSI göstergesinde aşırı alım seviyelerine ulaşabilir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, BNB’nin anahtar direnci 300 dolarda test etmesini bekleyin; burada ayılar geri dönüp mevcut ralliyi durdurabilir. BNB göstergeleri, bu yazının yazıldığı sırada devam etmeyi olası kılan bir yükseliş eğilimi vermeye devam ediyor.

analiz
29 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, binance coin ve solana 9

Solana (SOL) Analiz

Solana, bugüne kadar yapılan birkaç denemeye rağmen 44 doların üzerine çıkamadı. Şimdi, kilit destekten 35 dolardan gelen sürekli bir rallinin ardından fiyat bu kilit direnç seviyesine geri döndü.

Fiyat da büyük bir yükselen üçgen oluşturdu (mavi renkte) ve bu oluşumun sonuna hızla yaklaşıyor, bu da büyük olasılıkla bir kopuş yapacak. Soru, SOL’un 44 dolarda kilit direncin üzerine çıkıp fiyatın 59 dolara yükselmesine izin verip vermeyeceğidir.

Bu oluşum yükseliş eğilimi verirken Solana, ETH gibi diğer kripto para birimlerine kıyasla geride kaldı. Örneğin, ETH daha yüksek bir seviyeye çıkarken Solana bunu üretemedi. Bu zayıflığı gösterir. Bununla birlikte, mevcut piyasada üçgenin üzerinde bir kırılma daha olası görünüyor.

analiz
29 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, binance coin ve solana 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında