27 Ocak Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, APT ve BNB

27 Ocak Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, APT ve BNB

Ethereum (ETH) Analiz

Ethereum’un rallisi, fiyatının sadece %2’lik bir artış kaydederek 1.600 doların üzerinde kalamamasının ardından bu hafta soğudu. Mevcut eğilim, daha düşük zaman dilimlerinde düşüş eğilimi gösteriyor ve kilit desteğin 1.550 $ seviyesinde test edilmesi yakın görünüyor.

Yukarıdakiler göz önüne alındığında, bir geri çekilme ve düzeltme daha olası göründüğü için alıcıların yakın vadede fiyatı tutmasını beklemek zor. Alıcılar en iyi ihtimalle 1.550 Dolar ve 1.400 Dolar’daki kilit destek seviyelerini korumayı hedefleyebilir.

İleriye bakıldığında, ETH böylesine dik bir rallinin ardından düşük volatilite dönemine girebilir. Alıcılar fiyatın çok düşmesine izin vermediği ve bir sonraki yükseliş için iyi bir temel oluşturmalarına izin verdiği sürece bu yükseliş olabilir.

analiz
27 ocak kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, apt ve bnb 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP, Ethereum’a benzer bir durumda bulunuyor. Fiyatı geçen hafta %4’lük bir artış kaydetti, ancak boğalardan gelen ivme azalıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre piyasa katılımcıları, direnci 44 sentte zorlamaktansa, kilit desteği 40 sentte test etmekle daha çok ilgileniyor.

Alıcılar 0,40 sentte tutunamazlarsa, bu kripto para birimi hızla 0,36 dolarlık bir sonraki destek seviyesine doğru düşebilir. Bu aynı zamanda XRP için piyasa duyarlılığını aşağı yönlü hale getirecektir.

İleriye bakıldığında, destek seviyelerine ulaşıldığında dalgalanma muhtemelen artacaktır. Bu, çok dikkatli kalmanın önemli olduğu anlamına gelir.

analiz
27 ocak kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, apt ve bnb 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano geçen hafta daha yüksek bir zirve yaptı, ancak bu süreçte RSI ve MACD daha düşük bir dip yaptı. Buna, potansiyel alıcıları yükseliş momentumunun değişebileceği konusunda uyaran düşüş eğilimi denir.

Yine de ADA, geçen hafta %11’lik bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı ve XRP ve ETH’nin önüne geçti. 0,36 sentlik iyi destekle ADA, bu seviyenin üzerinde konsolide olabilir ve 40 sentteki kilit dirence meydan okumaya çalışabilir.

İleriye bakıldığında, Cardano’nun zor bir durumu var. 0,40 dolarlık sentlerdeki herhangi bir başarısızlık, büyük olasılıkla şimdiye kadar sabırla harekete geçmeyi bekleyen satıcılar tarafından istismar edilecektir.

analiz
27 ocak kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, apt ve bnb 8

Aptos (APT) Analiz

Aptos, %127’lik bir fiyat artışı rezervasyonu yaptıktan sonra bu hafta listemizin açık ara galibi. Bu olağanüstü performans, Ocak ayının başında başlayan inanılmaz bir rallinin ardından geliyor. O zamandan beri APT’nin fiyatı %400’den fazla arttı.

Bu kripto para birimi yakın vadede rallisine devam edebilir ve Fibonacci uzantılarına göre 22 dolardan olası bir dönüş noktası bulunabilir.

İleriye bakıldığında, ayılar gelecekte fiyat hareketini devralmaya karar verirse, Aptos’un 16 $ ve 11 $ desteği var. Şimdilik, alıcılar çok ayrıcalıklı bir konumda ve net bir direnç teyit edilene kadar trend yükseliş eğilimini sürdürüyor.

analiz
27 ocak kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, apt ve bnb 9

Binance Coin (BNB) Analiz

Binance Coin, geçtiğimiz hafta yalnızca %3,6’lık bir fiyat artışı başardı. Alıcılar ayrıca 300 dolardaki kilit desteği savunmak gibi zor bir görevle karşı karşıya kaldı. Ayılar birkaç kez bu kilit desteği kırmaya çalıştı ancak şu ana kadar başarısız oldular.

330 dolardaki kilit direnç test edilmedi ve alıcıların şu anda fiyatı ana desteğin ötesine taşıyacak gücü yok. Bu bir zayıflık işareti olarak yorumlanabilir. Bununla birlikte, 300 $’lık kilit seviye tutulduğu sürece, boğalar hala üstün durumda.

İleriye bakıldığında, BNB kilit destek seviyesinde konsolide oluyor gibi görünüyor ve piyasa bu seviyede bir denge bulduğu için bu durum bir süre daha devam edebilir.

analiz
27 ocak kripto fiyat analizi: eth, xrp, ada, apt ve bnb 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.