2023’de Sürpriz Bitcoin (BTC) Büyük Balina İşlemleri Yaşanıyor; Bu Ne Anlama Geliyor?

2023’de Sürpriz Bitcoin (BTC) Büyük Balina İşlemleri Yaşanıyor; Bu Ne Anlama Geliyor?

Son haftalardaki Bitcoin (BTC) fiyat eğrisinin aksine, büyük balinalar varlıkları hareket ettirmede oldukça aktif. BTC’deki fiyat hareketliliği, FTX’in çöküşünü çevreleyen pek çok beklenmedik olayın ardından Aralık 2022’nin ikinci yarısından bu yana azaldı. Terra’nın çöküşü, 2022 ayı piyasasının tanımlanmasında önemli bir rol oynasa da, FTX’in iflası, zayıflayan piyasa duyarlılığını yalnızca daha da kötüleştirmişti. Buna ek olarak, Fed’in 2023’te faiz oranlarını artırmaya devam etme kararı sayesinde makroekonomik tablo yıl sonunda iyileşme gösteremedi.

bitcoin
2023'de sürpriz bitcoin (btc) büyük balina i̇şlemleri yaşanıyor; bu ne anlama geliyor? 2

Bitcoin Balinaları Kısa Bir Ralli İçin mi Hazırlanıyor?

Bu kapsamda son günlerde bir dizi dev balina işlemi gündeme geldi. Bu, mevcut piyasa senaryosu göz önüne alındığında sürpriz olarak geliyor. Crypto Quant verilerine göre, Ocak ayının ilk haftasında bu büyük varlık transferlerinden dördü gerçekleşti. Bu, kısa bir boğa koşusundan önce önümüzdeki haftalarda potansiyel olarak daha fazla büyük transfer için bir durum oluşturuyor.

Daha da önemlisi, tüm bu işlemler, bir süredir atıl durumda kalan varlıklarla ilişkilendirildi. Bu transferlerin en büyüğü, 15.480 Bitcoin’in transfer edildiği 5 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşti. Bu varlıklar, üç ila beş yıl arasında herhangi bir faaliyet olmaksızın cüzdanda tutuldu. Aynı tarih civarındaki diğer üç işlemde ise 3.001 BTC, 4.614 BTC ve 5.208 BTC’lik işlemler yapıldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.