2022 Kırmızı Renkle Açılıyor: BTC, Fed Bilanço Azaltma Planlarında 3 Ayın En Düşük Seviyesinde (Haftalık Özet)

2022 Kırmızı Renkle Açılıyor: BTC, Fed Bilanço Azaltma Planlarında 3 Ayın En Düşük Seviyesinde (Haftalık Özet)
0

2022’nin ilk haftası kanlı geçti çünkü BTC 40 bin dolara doğru kayarken piyasanın geri kalanı kan kaybediyor.

2022’nin ilk haftası, Bitcoin ve toplam kapitalizasyonu yedi günde yaklaşık 240 milyar dolar düşen kripto para piyasasının geri kalanı için oldukça dramatik bir şekilde başlıyor. Bu, ABD Federal Rezervi’nin önümüzdeki birkaç ay içinde başlayabilen bilançosunu küçültmeye başlama planlarını açıklamasının ardından geldi.

BTC fiyatının daha iyi günler gördüğünü söylemek gayet normal. Geçtiğimiz hafta bu saatten bu yana yaklaşık %12,5 düşüş gösteren BTC, şu anda 41.400 dolar civarında işlem görüyor. Geçtiğimiz yedi gün boyunca çoğu zaman, kripto para birimi yana doğru doğranıyordu, ancak 6 Ocak’ta fiyat 46 bin dolara doğru düştüğünde işler daha da kötüye gitti. Ayılar henüz bitmedi ve bugün fiyat 41 bin doların altına düşerek daha düşük seviyelere iniyor gibi görünüyor.

Geçen yıl Temmuz ayından bu yana en düşük noktasında olan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, piyasa hissiyatı şu anda aşırı bir korku durumunda. Bu, yalnızca Chainlink (%25,8 artış) ve ATOM (%43 artış) hariç, ilk 20’deki kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu kırmızı renkte olduğu için grafiklere bariz bir şekilde yansıyor. Ethereum %15,5, BNB – %14.1, Solana – %20,8, ADA – %10,8, DOT – %9,2 ve benzerleri düştü.

Yine de kripto para piyasasında işler daha umut verici ve iyimser görünüyor. Fungable token’ların (NFT’ler) alanı, Samsung’un yakın zamanda yaptığı bir duyuruyla patlamaya devam ediyor . Teknoloji devi, popüler proje Decentraland (MANA) aracılığıyla metaverse girecek. En büyük NFT pazarı olan OpenSea, toplam değerini 13 milyar dolara çıkaran bir başka fonlama turunu daha kapattı ve yatırımcıların iştahını açıkça gösterdi.

Her halükarda, önümüzdeki günlerde ve 2022’de işlerin nasıl şekilleneceğini görmek çok ilginç. Daha derin bir düzeltme mi göreceğiz yoksa sektör 2021’den daha fazla mı büyüyecek? Sadece zaman gösterecek.

Piyasa Verileri

Piyasa Değeri: 2.072 Milyar Dolar | 24 Saat Cilt: 180B | BTC Hakimiyeti: %39.9

BTC: 41.320 $ (-%12.5) | ETH: 3.129 $ (-15.5%) | ADA: 1,21 Dolar (-10,8%)

btc

Bu Haftanın Kaçırmayacağınız Kripto Manşetleri

3. En Büyük BTC Balinası, Dip Sırasında 24 Milyon Dolarlık Bir BTC Daha Yutuyor. Üçüncü en büyük Bitcoin adresi , fiyat ortalama 45.219 dolar düşerken 551 BTC daha satın aldı. Yalnızca bu hafta, varlık 1.000’den fazla BTC biriktirdi.

Samsung, Decentraland (MANA) Yeteneklerini Kullanarak Metaverse İçin Daha Derine Daldı. Kore merkezli teknoloji devi Samsung, müşterilerinin metaverse üzerinden sanal olarak canlı müzik etkinliklerine katılmalarını sağlayacak yeni bir özellik tanıttı. Bunu yaparken şirket, mekanını inşa etmek için Decentraland’ı seçti.

Aşırı Korku: Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Temmuz 2021’den Bu yana En Düşük Noktada.  Çeşitli veri noktaları toplayarak genel piyasa duyarlılığını ölçen Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyede. Buna göre, mevcut duygu aşırı korku.

Airbnb CEO’su 2022’de Kripto Ödemeleri Eklemekle Başa Çıkıyor. Airbnb CEO’su, müşterilerinin 2022’de kullanıma sunulmasını istediği potansiyel özellikleri öğrenmek için onu Twitter’a götürdü. Ankete katılanların çoğu kripto para birimini söyledi ve üst düzey yönetici potansiyel entegrasyonlarla dalga geçti.

OpenSea Değerlemesi, 300 Milyon dolarlık C Serisi Fonlamanın Ardından 13.3 Milyar Dolara Yükseldi. Önde gelen fungible olmayan belirteçler (NFT’LER) pazarı olan OpenSea, Paradigma ve Coatue liderliğindeki bir finansman turunda 300 milyon dolar topladı. Bu da şirketin toplam değerlemesini 13,3 milyar dolar olarak belirliyor.

Bored Ape Yacht Club, OpenSea’de Toplam İşlem Hacminde 1 Milyar Doları Aştı. En popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club , bu hafta OpenSea’de toplam işlem hacminde 1 milyar doları geçmeyi başardı. Mevcut taban fiyat, ünlü Crypto Punks’ın taban fiyatından daha yüksek olan 68 ETH’de oturuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap