2022 Başında Fiyat Hareketliliğinin Ortasında Kripto Piyasaları Karışık Sinyaller Veriyor

2022 Başında Fiyat Hareketliliğinin Ortasında Kripto Piyasaları Karışık Sinyaller Veriyor
0

Analitik firması IntoTheBlock’a göre, dijital varlıklar erken yıl oynaklığı gösterdiğinden kripto piyasaları hem yükseliş hem de düşüş sinyalleri veriyor.

kripto
2022 başında fiyat hareketliliğinin ortasında kripto piyasaları karışık sinyaller veriyor 2

Yakın tarihli bir haber bülteninde, piyasa bilgileri platformu, hem ayıların hem de boğaların yapılacak iyi durumlar olduğu için kripto piyasalarının ilerlemesi için belirsizlik olduğunu söylüyor.

Boğa durumu, Bitcoin’i (BTC) tutan artan sayıda adres , önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’da (ETH) gerçekleşen işlem sayısı ve token arzını ele alırken yapılan ETH değişikliği etrafında toplanıyor.

En iyi iki kripto varlığının dışında, boğa durumu, aynı zamanda, takas edilemeyen belirteçlerin (NFT’ler), kazan-kazan blok zinciri oyunlarının ve merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) artan popülaritesine de dayanıyor.

Veriler, son zamanlarda fiyat düşüşünü görmesine rağmen, Bitcoin tüccarlarının %25’inin, piyasa değerine göre en iyi kriptonun aniden 20.000 dolardan 6.000 dolara düşmesinden sonra tokenlerini tasfiye ettiği Ocak 2018’den farklı olarak, daha fazla yatırımcının BTC’ye tutunduğunu gösteriyor.

Benzer şekilde, analitik firması, 2018 çöküşünden sadece iki ay sonra şaşırtıcı bir şekilde %65 düşmesine rağmen, ETH’de gerçekleşen günlük işlemlerin sayısının en son kripto piyasası geri çekilmesi sırasında güçlü kaldığını buldu.

Diğer potansiyel katalizörler arasında ETH’nin Londra yükseltmesi sırasında tanıtılan token yakma mekanizması, 13 milyar dolarlık bir değere ulaşan NFT pazar yeri OpenSea, daha geniş DAO kapsamı ve kullanıcıları kripto para birimlerine getiren blok zinciri tabanlı oyunlar yer alıyor.

Ayı durumları, Federal Rezerv’in eylemleri, yeni bir Covid-19 varyantı olasılığı ve dört yıllık döngü teorisi etrafında dönüyor.

Fed kısa süre önce bilançosunun normalleştirilmesi veya niceliksel sıkılaştırma (QT) yoluyla enflasyonu düşürmeye çalışacağını duyurdu. IntoTheBlock’a göre bu, BTC fiyatıyla ilişkili olan USD arzını potansiyel olarak azaltabilir.

“İkisi arasındaki yüksek korelasyon, Fed QT ile devam ederse ve oranları agresif bir şekilde yükseltirse, Bitcoin için olumsuz bir görünüm anlamına geliyor.”

Diğer ayı bayrakları arasında, BTC’nin her dört yılda bir (2013, 2017, 2021) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma ve ardından bir sonraki yıl çökme eğilimi ve ekonomiyi engelleyen kilitlenmelere neden olacak daha güçlü bir Covid gerginliği olasılığı yer alıyor.

“Genel olarak, makro ortam yatırımcılar tarafından dikkate alınması gereken risklere işaret ediyor. 2022’de kriptonun devam eden büyümesine inanmak için hala nedenler olsa da, önemli miktarda belirsizlik var.

Sonuç olarak, piyasa Federal Rezerv’den daha fazla netlik elde ettikçe ve NFT’lerden, oyunlardan ve DAO’lardan gelen faaliyetler, kriptoyu yeni zirvelere taşımaya çalıştıkça, bu piyasa güçlerinin önümüzdeki aylarda oynaması muhtemeldir. ”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap