2022 Aralık Ayının En İyi 5 Soğuk Kripto Cüzdanı!

2022 Aralık Ayının En İyi 5 Soğuk Kripto Cüzdanı!

Bir kripto cüzdanı, blok zincirindeki fonlarınıza erişmek için gerekli olan özel anahtarlarınızı güvenli bir şekilde saklar. Sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar, kripto cüzdanlarının iki ana türüdür. Sıcak cüzdanlar anahtarlar kullanır (şifre gibi bir tür kriptografi). Bağlı cihazlarda oluşturuldukları veya saklandıkları için soğuk cüzdanlardan daha az güvenlidirler.

kripto cüzdanı
2022 aralık ayının en i̇yi 5 soğuk kripto cüzdanı! 2

#Crypto ile ilgili bilmeniz gereken terimler

⚙️ SOĞUK CÜZDAN

ℹ️ #Coldwallet veya soğuk depolama, internete bağlı olmayan bir platformda saklanan ve böylece onu yetkisiz erişime, siber saldırılara ve diğer güvenlik açıklarına karşı koruyan bir dijital cüzdandır #CryptoTerms #Blockchain pic.twitter.com/p3DEncmZWt

— ChainsAtlas (@ChainsAtlas) 9 Aralık 2022

” Soğuk cüzdan ” olarak bilinen bir kripto para depolama çözümü çevrimiçi değil. Ayrıca “donanım cüzdanları” olarak da adlandırılırlar ve genellikle bir USB bellek şeklinde fiziksel bir ortamla çalışırlar. Bilgisayar korsanlarının cihazınıza ve ilişkili PIN veya parolaya erişmesi gerekeceğinden, en güvenli cüzdan türüdür.

En İyi 5 Soğuk Kripto Cüzdanı:

Defter Nano X

Ledger’in ikinci nesil soğuk cüzdanına Nano X adı verilir. Bir nedenden ötürü, en iyi kripto para birimi soğuk depolama çözümü fiziksel bir cüzdandır. Mobil kullanıcılar cüzdanlarını telefonlarında kullanabildikleri için hareket halindeyken kripto para biriminizi yönetebilir, takas edebilir ve satın alabilirsiniz. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınız yanınızda olmasa bile, yine de Android ve iOS cihazlarınızdan etkili bir şekilde ticaret yapabilirsiniz. En iyi soğuk kripto cüzdanlarından biridir.

Bu kripto para soğuk cüzdanı 72 mm x 18.6 mm x 11.75 mm boyutlarında ve yaklaşık 34 gr ağırlığındadır. Fırçalanmış paslanmaz çelik plastikten üretilen Ledger Nano X ayrıca 100 mAh lityum iyon pile sahiptir. Bir soğuk cüzdan, bir USB-C – USB-A kablosu, bir başlangıç ​​broşürü, üç kurtarma sayfası ve bir anahtarlık askısı kutuya dahildir. DeFi uygulamaları ve NFT’ler gibi tüm akıllı hizmetlere bu kripto para birimi cüzdanı aracılığıyla erişilebilir.

ELLIPAL Titan Mini

2022’deki en hafif, kullanımı basit ve güvenli donanım cüzdanlarından biri ELLIPAL Titan Mini Soğuk Cüzdan’dır. Hava boşluklu ve tamamen metal mühür tasarımı sayesinde kripto para birimini hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tehditlerden korumak için yapılmıştır. ELLIPAL Titan Mini, ELLIPAL kullanıcıları tarafından büyük ekranlı bir akıllı telefon kullanmak gibi üç dakika içinde kurulabilir.

Kutusunda tek bir ELLIPAL Titan Mini Soğuk Cüzdan, bir manyetik adaptör, bir USB-C – USB-A kablosu bulunur. Ayrıca, bir kullanım kılavuzu ve kurtarma tohumlarını içeren iki karta sahiptir. USB-C – USB-A kablosuyla veri aktarımı değil, yalnızca cihazı şarj etmek mümkündür.

Trezor Model T

Trezor Model T adlı kripto para birimi için soğuk depolama cihazı, kullanıcılara harici borsalara erişim sağlar. Selefine kıyasla bu şifreli soğuk cüzdan dokunmatik ekran özelliğine sahiptir. Ancak bu, yeni başlayanlar için kripto para birimlerini kullanmayı kolaylaştırır. Bu en iyi soğuk cüzdan 64 mm uzunluğunda, 39 mm genişliğinde ve 10 mm kalınlığındadır. Yaklaşık 22 gr ağırlığındadır. En iyi soğuk kripto cüzdanlarından biridir.

Kutuya bir adet Trezor Model T soğuk cüzdan, bir adet USB-C – USB-C kablosu, iki adet kurtarma tohum kartı, bir Model T manyetik yuva ve bir anahtarlık askısı dahildir. En iyi soğuk depolama cüzdanlarından biridir çünkü Bluetooth aracılığıyla bir masaüstü bilgisayara veya akıllı telefona bağlanmanızı sağlayan bir USB-C – USB-A kablosu içerir.

Defter Nano S

Ledger Nano S, şirketin şimdiye kadar sunduğu en iyi soğuk depolama cüzdanları arasında yer alıyor. 1800’den fazla kripto para birimiyle çalışan ilk soğuk cüzdanlardan biri. Depolama kapasitesi sayesinde Nano S üzerinde tek seferde az sayıda kripto para cüzdanı oluşturulabilir.

Ledger Nano S, 104 mm x 58 mm x 5 mm boyutlarında ve 16,2 g ağırlığındadır. Yapımında plastik ve fırçalanmış paslanmaz çelik kullanılmaktadır. 100 mAh bataryası güçlüdür. Bir soğuk cüzdan, bir USB kablosu, üç kurtarma sayfası ve bir anahtarlık askısı kutunun içindekiler arasında. Micro-B bunun için USB kablosu türüdür. En iyi soğuk kripto cüzdanlarından biridir.

ELLIPAL Titan Mini

2022’deki en hafif, kullanıcı dostu ve güvenli donanım cüzdanlarından biri ELLIPAL Titan Mini Soğuk Cüzdan’dır. Kripto para birimini hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tehditlerden korumak için yapılmıştır. ELLIPAL kullanıcıları, ELLIPAL Titan Mini’yi üç dakika içinde kurabilirler.

Kutusunda 1 adet ELLIPAL Titan Mini Soğuk Cüzdan, 1 adet Manyetik Adaptör, 1 adet USB-C – USB-A kablosu bulunmaktadır. Ayrıca 1 Kullanım Kılavuzu ve 2 Kurtarma Tohumu kartı içerir. USB-C – USB-A kablosu veri değil, yalnızca güç iletmek için kullanılabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.