2016 Bitfinex Hack: Balina Uyarısı ile İlgili Cüzdandan Yaklaşık 2,3 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşındı!

2016 Bitfinex Hack: Balina Uyarısı ile İlgili Cüzdandan Yaklaşık 2,3 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşındı!
0

Kötü şöhretli 2016 Bitfinex borsa soygununda çalınan yaklaşık 2,3 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) yeni bir cüzdana taşınıyor.

Kripto takipçisi Whale Alert, hacker’ın hesabının Pazartesi günü 21 ayrı işlemde 64,641’den fazla Bitcoin değiştirdiğini ve bunların hepsinin aynı yeni cüzdana gönderildiğini bildirdi.

bitcoin
2016 bitfinex hack: balina uyarısı ile i̇lgili cüzdandan yaklaşık 2,3 milyar dolarlık bitcoin taşındı! 2

BTC hazinesi, işlemler sırasında yaklaşık 2,3 milyar dolar değerindeydi.

Blockstream Explorer, alıcı adresin şu anda yazı yazarken 3,66 milyar dolardan fazla değere sahip 94.643.298 BTC’den fazlasını tuttuğunu bildiriyor. BitInfoCharts’a göre şu anda dünyanın en zengin beşinci Bitcoin adresi.

Ağustos 2016’da Bitfinex, o zamanlar yaklaşık 72 milyon dolar ve bugün 4.6 milyar dolardan fazla değere sahip 119.756 BTC için saldırıya uğradı.

Şubat 2019’da Bitfinex, ABD hükümetinin saldırıda çalınan yalnızca yaklaşık 27 BTC’yi geri almayı başardığını belirten bir rapor yayınladı.

Ağustos 2020’de borsa, şirketi bilgisayar korsanıyla temasa geçirebilecek herkese geri kazanılan fonların %5’ini vereceğini duyurdu. Bitfinex ayrıca, bilgisayar korsanlarının, borsa ile işbirliği yapmaları durumunda kurtarılan herhangi bir mülkün %25’ini elinde tutmalarına izin vereceğini de söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap