20 Ocak Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, XRP, Cardano, Solana ve Polkadot

20 Ocak Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, XRP, Cardano, Solana ve Polkadot

Ethereum (ETH) Analiz

Ethereum, bu en son geri çekilmeye rağmen son yedi gün içinde %9,5’lik bir artış kaydetmeyi başardı. Ancak, alıcılar şu anda savunmada çünkü fiyat Ocak başında oluşan parabolün altına düştü. Bu, satıcıların yakında devralabileceğini gösterir.

Ne zaman bir parabol kırılsa, bu bir değişime işaret eder. Bu durumda Ethereum, satıcılar geri dönmeden önce 1.600 dolara ulaşmayı başardı. Bu kilit direnç, alıcıların momentumlarını kaybetmiş gibi görünmeleri nedeniyle yakın gelecekte devam edecek gibi görünüyor.

İleriye bakıldığında, 1.400 dolarda bulunan desteğin yeniden test edilmesi olası görünüyor. Bu, Ocak ayının büyük bölümünde fiyattaki parabolik artış göz önüne alındığında, sağlıklı bir geri çekilme ve beklenen bir hareket olacaktır.

analiz
20 ocak kripto fiyat analizi: ethereum, xrp, cardano, solana ve polkadot 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP, 40 centteki kilit direncin üzerine çıkmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Fiyat haftalık %4’lük bir artış kaydetmeyi başarsa da, bu boğaları tekrar kontrol altına almak için yeterli değildi. Bu nedenle kripto para birimi kilit direncin altında gezinebilir ve yakın vadede konsolide olabilir.

XRP, fiyat hareketini kontrol etmede hem boğaların hem de ayıların yer değiştirdiği düz bir trende giriyor gibi görünüyor. 36 sentteki iyi destekle, kesin bir kırılmaya kadar bir süre kilit seviyeler arasında sıçramaya devam edebilir.

İleriye bakıldığında, bu kripto para birimi için önyargı daha yüksek zaman dilimlerinde (haftalık) yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu bekleme süresi geçici bir duraklama olabilir.

analiz
20 ocak kripto fiyat analizi: ethereum, xrp, cardano, solana ve polkadot 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano’nun parabolik rallisi, 36 cent direncine çarptığında sona erdi. Bu, geçtiğimiz hafta yalnızca %2,4’lük bir fiyat artışı sağlayan boğaları yavaşlattı.

Mevcut destek 31 centte bulunuyor ve fiyat, boğalar ADA üzerindeki kontrollerini yeniden ele geçirmeye çalışmadan önce bunu test edebilir. Bu kadar önemli bir artışın ardından geri çekilme normaldir. Tek soru, ayıların özgeçmiş satın almadan önce ADA’yı ne kadar düşük tutabileceğidir.

İleriye bakıldığında, bu kripto para birimi, son kazanımlarının çoğunu korumak ve boğalar kilit desteği savunmada mükemmel bir iş çıkardığı sürece daha yüksek bir değerlemeye doğru devam etmek için iyi bir konumda görünüyor.

analiz
20 ocak kripto fiyat analizi: ethereum, xrp, cardano, solana ve polkadot 8

Solana (SOL) Analiz

Solana’nın rallisi bu hafta da devam etti ve %27’lik bir artışla sonuçlandı. Bu performans, SOL’u üst üste üçüncü hafta listemizde en iyi performans gösteren kripto para birimi yapıyor. Bununla birlikte, mevcut fiyat hareketi, yükseliş momentumunun azaldığına dair işaretler veriyor.

Düşen satın alma hacmi göz önüne alındığında Solana, bu son kazanımları sürdürmekte ve korumakta sorun yaşayabilir. Fiyatın 25$ direncinde reddedilmesiyle, satıcılar bu fırsatı SOL’u bir düzeltmeye götürmek için kullanabilirler.

En önemli destek seviyeleri 18$ ve 15$’da bulunurken, önemli bir satış baskısını durdurmak için en iyi şans 15$’dır.

analiz
20 ocak kripto fiyat analizi: ethereum, xrp, cardano, solana ve polkadot 9

Polkadot (DOT) Analiz

Polkadot ayrıca Ocak ayında etkileyici bir ralli kaydetti ve geçen hafta %11,3’lük bir artış kaydetti. Alıcılar ayrıca 6 doların üzerine çıkmaya çalıştı ancak ayılar buna izin vermedi. Bu nedenle fiyat daha aşağı ve 5,5 dolarlık kritik desteğe doğru itildi.

2023’ün başından bu yana DOT’un fiyatı 4 dolardan 6 dolara çıktı. Bu, aşağıdaki tabloda mavi ile gösterilen düşen bir takozdan koparak tetiklendi. Düşen takozlar genellikle bir yükseliş yapısıdır ve bu durumda ralli beklendiği gibi gerçekleşti.

DOT için asıl zorluk, 5 doların üzerinde tutmak ve bunu daha sonra daha yüksek bir değerleme için bir pivot olarak kullanmaktır. Satıcılar fiyatı 6 dolarda durdurmak istiyor gibi görünüyor, bu nedenle boğalar bu ralliye devam etmeyi umuyorlarsa, kilit destek seviyesi civarında güçlerini yeniden kazanmak zorunda kalacaklar.

analiz
20 ocak kripto fiyat analizi: ethereum, xrp, cardano, solana ve polkadot 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.