18 Şubat Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Binance Coin, Cardano ve Polygon

18 Şubat Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Binance Coin, Cardano ve Polygon
0

Ethereum (ETH) Analiz

Fiyat, son yedi gün içinde neredeyse %5 düşerek 2.800 $ ‘da kritik desteğe geri döndüğü için son iki gün ETH için kolay değildi. Bugünkü fiyat hareketi, kripto para birimi destek seviyesine ulaştığında alıcıların geri geldiğini ve bunun hemen üzerinde fiyat istikrarı sağladığını gösteriyor.

Şimdi endişe, ETH düzeltmesinin burada bitip bitmeyeceği veya devam edip etmeyeceği. Kilit destek seviyesi önümüzdeki günlerde tutunamazsa, genel piyasa yapısı düşüşe geçecek ve ETH’nin bir önceki yerel düşük seviye olan 2.200 $’a yaklaşması daha olası hale gelecek.

Günlük zaman dilimindeki göstergeler aşağı doğru kıvrılıyor ve alıcılar ETH’yi tekrar yükseliş trendine sokmazsa yakında düşüşe geçebilir. Şimdiye kadar, 3.200 dolarlık direnç, onu yükselmekten alıkoydu.

analiz
18 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, binance coin, cardano ve polygon 6

Ripple (XRP) Analiz

Geçen haftaki güçlü bir rallinin ardından XRP, büyük bir flama oluşturan bir konsolidasyona girdi. Bu nedenle oynaklık azaldı ve fiyat son yedi günü %4,9 kayıpla kapattı. Flamadan bir mola, XRP’nin bir sonraki nereye gideceğine karar verecek. Kilit direnç 0,96 dolar ve destek 0,70 dolar.

Oynaklığın azalmasıyla hacim de azaldı, ancak fiyat flamadan çıktıktan sonra bunun artması bekleniyor. Mevcut fiyat hareketi düz bir trendde ve göstergeler ETH’ye benzer şekilde düşüşe geçiyor.

İleriye baktığımızda, kripto para birimi bu son ralli ile piyasayı şaşırttı ve sonunda 1 doların üzerine çıkabilirse, o zaman tekrar spot ışığında olacak. Bu senaryonun gerçekleşmesi için fiyatın kilit desteğin altına düşmemesi çok önemli.

analiz
18 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, binance coin, cardano ve polygon 7

Binance Coin (BNB) Analiz

BNB bu hafta fiyatın Kasım 2021’de başlayan düşüş trendinin üzerine çıkmasıyla büyük heyecan yarattı. Ne yazık ki dün piyasa düşüşe geçti ve BNB’nin fiyatını kırılma seviyesinin altına geri itti. Bu nedenle, kripto para birimi yedi gün önceki konumuna geri döndü ve bu yazının yazıldığı sırada %1.6’lık bir kayıp kaydetti.

Fiyat tekrar 415 doların üzerine çıkabilirse, BNB’nin 465 dolardan kilit dirence doğru toparlanıp düşüş trendinden bir kez daha ayrılma şansı var. 400$’daki mevcut destek, bu son düşüşte iyi tuttu ve önümüzdeki birkaç gün içinde tutmak çok önemli, aksi halde BNB’nin yapısı düşüşe geçecek.

BNB’deki göstergeler günlük zaman diliminde oldukça düz, bu da piyasanın bu mevcut seviyeden her iki yöne de gidebileceğini gösteriyor. İleriye baktığımızda, BNB 400 doların üzerinde kalmayı başardığı sürece, tekrar toparlanma şansı var.

analiz
18 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, binance coin, cardano ve polygon 8

Cardano (ADA) Analiz

Maalesef ADA için fiyat, son yedi günün çoğunda düşüş trendinde kaldı ve bu yazının yazıldığı sırada %10’luk bir kayıp kaydetti. Göstergeler düşüş eğiliminde ve ADA hızla 1 dolardan kilit desteğe yaklaşıyor. Alıcıların bu kilit seviyeyi savunması gerekiyor, aksi takdirde ADA’nın yakın gelecekte beklentileri korkunç.

Günlük göstergeler, MACD’nin dün negatif bir geçiş yapması ve RSI’ın daha düşük dipler yapmaya devam etmesiyle düşüş gösteriyor. Bu cesaret verici değil, ancak alıcılar bunu 1 doların üzerinde tutmayı başarırsa ADA’nın ayakta kalma şansı var.

ADA’nın ayrıca 1,1 dolar ve 1,2 dolar olmak üzere iki kilit direnç seviyesi var ve Şubat ayında bu seviyeler, fiyatın yükselmeye yönelik herhangi bir girişimini reddetti.

analiz
18 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, binance coin, cardano ve polygon 9

Polygon (MATIC) Analiz

Dün, MATIC kilit desteğe 1,7 dolardan düştü ve fiyatın 2 dolarda olduğu bir haftadan uzun bir süre önce elde ettiği kazanımların çoğunu kaybetti. Bu nedenle kripto para son yedi günü %10,7 düşüşle kırmızıyla kapattı.

MATIC’in çok zincirli sistemi etrafındaki temellere ve heyecana rağmen, fiyat hareketi hala daha geniş pazardan çok fazla etkileniyor. BTC’nin en son düzeltmesi, son rallisi nedeniyle daha ciddi bir şekilde düşen MATIC dahil olmak üzere çoğu altcoini aşağı çekti.

Bu gönderi sırasında göstergeler yükselişte olsa da, momentum hızla azalıyor ve fiyat desteği 1,7 dolardan kaybederse MACD üzerinde olumsuz bir kesişme yakın görünüyor. Bu olursa, MATIC muhtemelen 1,4 dolara düşecek. Kilit direnç 2 dolarda kalıyor ve mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında yakın zamanda tekrar test edilmesi pek mümkün değil.

analiz
18 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, binance coin, cardano ve polygon 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap