16 Haziran Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Tron

16 Haziran Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Tron
0

Ethereum (ETH) Analiz

Ethereum geçen hafta, fiyatının ilk kez Ocak 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin (1.420 $, Bitstamp) altına düştüğünde tarih yazdı. Kripto para birimi, son güncellememizde tartıştığımız alçalan üçgenin altına düştükten sonra, fiyat hafifçe toparlanmadan önce %40’ın üzerinde düşüşle büyük bir düşüş yaşadı.

ETH, son yedi gün içinde değerinin %37’sini kaybetti. Bu çöküş, hacim ve fiyat hareketi açısından Mayıs ayındaki çöküşe benziyor. 1.700$’daki desteğin ve 1.420$’ın kaybedip dirence dönüşmesiyle, tüm gözler şimdi 1.000$ seviyesinde. Bu düşerse, ETH’nin 850 dolara düşmesi muhtemel görünüyor.

Ethereum’un şu anda üç basamaklı bir değerlemeye yakın olması çok fazla endişe getiriyor ve görünüm pek olumlu görünmüyor. Piyasa kenarda görünüyor ve düşüş trendinin devam edip etmeyeceği hala belirsiz.

analiz
16 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve tron 6

Ripple (XRP) Analiz

Ethereum’a benzer şekilde, Ripple de son yedi gün içinde fiyatının %20 düşmesinden zarar gördü. Alıcılar 0,30 dolar destek seviyesinde düşüş trendini durdurmayı başardı ve şimdiye kadar kripto para birimi bu kilit seviyenin üzerinde kalmayı başardı.

Direnç 0,38 ABD dolarında bulunur ve fiyatın düştüğü azalan üçgenin tabanı ile temsil edilir. Ne yazık ki alıcılar için makro resim ve günlük zaman dilimindeki göstergeler bu son çöküş nedeniyle düşüşe geçti. Özellikle MACD negatif yöne döndü ve bu noktada hızlı bir dönüş görmemiz pek olası görünmüyor.

İleriye baktığımızda, XRP 0,30 doların üzerinde kalmalı. Aksi takdirde, ayıların fiyatı 20 sente çekmesinin yolu açılır, bu da neredeyse iki yıllık artışı silip bizi 2020 fiyat seviyelerine geri götürür.

analiz
16 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve tron 7

Cardano (ADA) Analiz

ADA geçen hafta çok güç gösterdi. Fiyat son yedi gün içinde %23 düşmüş olsa bile, kripto para birimi çoğu altcoinin başarısız olduğu bir şeyi başardı. Bu son çarpışma sırasında daha düşük bir düşük yapmadı.

Fiyat bir kez daha 0,45 $ temel destek seviyesinde savunuldu. Böyle devam ettiği sürece, iyimser olmak için nedenler var. Ancak genel piyasa düşüş eğiliminde olduğundan ve ADA için günlük MACD de birkaç gün önce düşüşe geçtiğinden satış baskısının durması pek olası değil.

Direnç 0,66 dolarda oturuyor ve piyasa dip arayışında olduğundan fiyatın yakın zamanda bu seviyelere yaklaşması pek mümkün değil. Alıcılar düşüş trendini durduramazsa, ADA kilit desteği 0,45 dolardan yeniden test edebilir. Bu gerçekleşmezse, bir sonraki destek seviyesi 0,38 dolarda bulunacak.

analiz
16 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve tron 8

Solana (SOL) Analiz

Solana’nın fiyat hareketi ADA’dan çok ETH ve XRP’ye benziyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, SOL kilit desteğini 37 dolardan kaybetti ve son yedi gün içinde %20 düştü. Fiyat şimdi azalan üçgenin altındayken, alıcılar düşüş trendini durdurmak ve kritik seviyeleri 28 ve 23 dolar seviyelerinde savunmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorundalar.

SOL, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinden (260$, Binance) %90 düzeltmeye yaklaşırken, bir günün üzerindeki zaman dilimlerindeki göstergeler oldukça fazla satıldı ve satıcılar için tükenme belirtileri veriyor.

Kripto para birimi Mart ayından bu yana bir rahatlama rallisi yapmadığından, fiyat düştükçe böyle bir ralli olasılığı artıyor. Bu nedenle, gelecekte piyasa hissiyatı düzelirse Solana hızla tersine dönebileceğinden, satıcıların bunu yakından takip etmesi gerekiyor. Şimdilik, alıcıların Solana’yı yukarıda belirtilen seviyelerin üzerinde tutmak için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor.

analiz
16 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve tron 9

Tron (TRX) Analiz

Tron, yükseliş trendinden vazgeçtikten ve son yedi güne göre %27 düştükten sonra geçen hafta ışıltısını kaybetti. Fiyat, çok uzun zaman önce 0,080 dolardan oturduktan sonra 0,050 dolara kadar düştü. Ayı fiyat hareketine yönelik bu momentum değişikliği, piyasayı şaşırttı ve TRX’e bağlı algoritmik stabilcoin USDD’nin dolar paritesini kaybettiği anda başladı.

O zamandan beri, fiyat hareketi düşüşe geçti ve Tron’un yakın zamanda yükseliş trendine dönmesi pek olası değil. 0,050 dolardaki destek şu ana kadar iyi durumda görünüyor, ancak herhangi bir toparlanma girişimi 0,064 dolardaki direnç tarafından hızla reddedildi.

İleriye baktığımızda, kripto para birimi, özellikle USDD sabiti geri yüklenmezse, ayıların baskısı altında kalmaya devam edecek. Bu yazının yazıldığı tarihte USDD fiyatı, %2,5’lik bir eşitsizliği temsil eden 0,975 ABD dolarıdır.

kriptoparapiyasa trxusdt 2022 06 16 13 53 48
16 haziran kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve tron 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap