16 Aralık Kripto Fiyat Analizi: Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), BNB ve Dogecoin (DOGE)

16 Aralık Kripto Fiyat Analizi: Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), BNB ve Dogecoin (DOGE)

Ethereum (ETH) Analiz

Geçen hafta Ethereum, 1.365 dolardaki kilit direncin üzerine çıkamadı. O zamandan beri, ayılar devraldı ve bu da yaklaşık %5,2’lik bir kayıpla sonuçlandı. Bu son ret ile önyargı negatife döndü.

Sonraki destek seviyeleri 1.100$ ve 1.000$’dır. Geçmişte, alıcılar her zaman bu fiyatlarla yürürlükte kaldı. Endişe verici olan, mevcut piyasa yapısının daha düşük zirvelerle düşüş eğilimi göstermesi ve bunun sonunda daha düşük bir düşüşe yol açabilmesidir.

İleriye bakıldığında, ETH’nin mevcut düşüş trendini durdurmak gibi zor bir görevi var. Geçmişte, alıcılar mevcut destek seviyelerini iyi savunmayı başarırken, satıcılar artık 1.000 dolardan memnun olmayabilir. Bu nedenle, gelecekte fiyatı üç haneli bölgeye çekmeye çalışabilirler.

analiz
16 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve dogecoin (doge) 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP ayrıca fiyatın %7,4 düştüğü zor bir hafta geçirdi. Bu, fiyatını kilit desteğin 0,36 dolardan geri aldı. İdeal olarak, düzeltme burada sona eriyor, ancak alıcılar zayıf görünüyor ve genel piyasa hafta sonu kırmızıya dönüyor.

Azalan hacim ve düşen fiyat ile Ripple için görünüm düşüş yönünde. Bu düzeltme yakında sona ermezse, satıcılar fiyatı 0,30 dolarda bulunan bir sonraki destek seviyesine kadar itebilir.

Bu noktada en büyük umut, XRP’nin daha yüksek bir dip yapması ve yeni yıla toparlanma girişiminde bulunmasıdır.

analiz
16 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve dogecoin (doge) 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano bu hafta 2022 için yeni bir dip yaptı ve son yedi günü %9 kayıpla kapattı. ADA’nın 3 dolara ulaştığı Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesiyle karşılaştırıldığında, kripto para birimi şimdi %90’ın üzerinde düzeltme yaptı ve 30 sentin altında.

Mevcut destek 0,28 dolarda bulunuyor ve satıcılar saldırılarını sonlandırmaya yakın görünmüyor. Aksine, bu düşük seviye onları yakın gelecekte fiyat üzerinde baskı oluşturmaya devam etmeye teşvik etmiş olabilir. Alıcılar bu düşüş trendini durdurmaya çalışabilir, ancak şu anda başarı şansları zayıf görünüyor.

ADA için uzun vadeli görünüm düşüş eğilimini sürdürüyor ve haftalık grafiğe bakarsak, ADA da iyi destek sağlaması gereken 17 ve 15 sente doğru düşebilir. Bunun nedeni ise 28 cent ile 17 cent arasında tarihsel fiyat hareketine dayalı olarak çok az desteğin olması.

analiz
16 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve dogecoin (doge) 8

Binance Coin (BNB) Analiz

Genel pazara paralel olarak, Binance Coin de son yedi gün içinde %13,3 düşerek 260 $’lık uzun vadeli desteğin altına düştü. Bu aşağı yönlü fiyat hareketi, başarılı bir şekilde işlenen 8 milyar doların üzerinde günlük para çekme işleminde gerçekleşen borsa üzerindeki artan baskı ile de açıklanabilir.

Bu son döküm, BNB’yi net bir düşüş trendine soktu ve fiyat, 245$ destek seviyesinin yakınında bir miktar rahatlama buldu. Buna rağmen, satıcılar hakim olmaya devam ediyor ve MACD histogramı, artan net bir düşüş momentumu gösteriyor.

Alıcılar BNB’ye geri dönemezse, fiyat, alıcıların geçmişteki düşüş trendini tersine çevirmeyi başardığı önemli bir destek seviyesi olan 200$’a düşebilir.

analiz
16 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve dogecoin (doge) 9

Dogecoin (DOGE) Analiz

Bu hafta, Dogecoin 11 sentte daha düşük bir tepeyi onayladıktan sonra düşüş trendini durdurmayı başaramadı. Daha da kötüsü, satış ivmesi yoğunlaştı ve bu da son yedi gün içinde değerinin neredeyse %16’sını kaybetmesine neden oldu. Bu, DOGE’u bu hafta listemizdeki en kötü performans gösteren oyuncu yapıyor.

Son yedi günde altı günlük mum kırmızıda kapanırken, Dogecoin zor bir durumda. Mevcut destek, alıcıların bu seviyenin son testinde düşüş trendini durdurmayı başardığı 7 sentte bulunuyor. Ancak bu sefer işler farklı olabilir.

İleriye bakıldığında, DOGE düşmeye devam edebilir ve hatta 7 sentin altına düşebilir. Bu, Ekim sonundan elde ettiği kazanımların çoğunu silecek ve daha uzun bir düzeltmeye sokacaktır.

analiz
16 aralık kripto fiyat analizi: ethereum (eth), ripple (xrp), cardano (ada), bnb ve dogecoin (doge) 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.