14 Nisan Kripto Piyasa Analizi: ETH, XRP, ADA, DOGE, ARB

14 Nisan Kripto Piyasa Analizi: ETH, XRP, ADA, DOGE, ARB

Ethereum (ETH) Analiz

Shapella yükseltmesinin başarısı Ethereum için olumlu sonuçlar doğurdu ve geçen hafta %12,5 oranında bir fiyat artışı yaşandı. Bu yükselişle birlikte, Ethereum 2.000 dolarlık direnci de kırmayı başardı.

Bu gelişmeler boğaların hevesini artırdı ve Ethereum’un fiyatı dün gece birkaç dakika içinde 100 doların üzerine çıktı. Bu yükseliş, genel altcoin piyasasının yükselmesine ve Bitcoin’in değerinin daha da artmasına neden oldu.

Ethereum’un geçtiğimiz haftalarda gösterdiği performans, ayı piyasasının sona erdiğine ve daha yüksek seviyelerin beklenebileceğine işaret ediyor. Ancak, grafik daha kısa zaman dilimlerinde biraz genişlemiş görünüyor ve bu nedenle boğaların Ethereum’u daha da yükseltmeden önce 2.000 dolar civarında kritik bir geri çekilme yaşanabilir.

analiz
14 nisan kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, doge, arb 6

Ripple (XRP) Analiz

Ethereum rallisi sonrasında XRP’nin düzeltmesi durdu ve son yedi gün içinde %5’lik kayda değer bir fiyat artışı yaşadı. Ancak, fiyat halen 55 sentlik kilit direncin altında kalmaya devam ediyor ve bu direnci aşmak için boğaların daha fazla çaba sarf etmesi gerekiyor.

Piyasanın yükseliş trendine girmesi, XRP’nin momentum göstergelerinin de yukarı doğru hareket etmesini sağladı. Günlük MACD daha yüksek dip seviyelerine yükseliyor ve alıcıların gücü artmaya devam ederse bir yükseliş geçişi beklenebilir.

Gelecekte, XRP’nin 55 sentlik kilit direncini aşmaya ve destek haline getirmeye çalışması muhtemel görünüyor. Eğer bu başarılı olursa, fiyat 60 sente kadar serbestçe yükselebilecek. Şu anki destek seviyesi ise 49 sentte bulunuyor.

analiz
14 nisan kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, doge, arb 7

Cardano (ADA) Analiz

Cardano sonunda 42 sentlik direncin üzerine çıkmayı başardı ve bugün 44 sente kadar yükseldi. Bu kırılma önemliydi ve ADA’nın geçen hafta %14,6’lık bir artış kaydetmesine olanak sağladı.

Alıcılar şu anda fiyat hareketinin tam kontrolüne sahipler ve izlenecek bir sonraki kilit alan 0,5 dolar civarında yer alıyor. Eski direnç seviyesi olan 42 sent şu anda önemli bir destek seviyesi haline gelmiş durumda ve piyasanın yükselişini sürdürmesi halinde bu seviyenin kırılması pek olası değil.

İleriye baktığımızda, Cardano yükselen bir kanal içinde ve fiyatı çok daha yükseklere taşıyabilecek potansiyele sahip. Önyargı yükseliş yönünde ve ADA’nın momentumunu sürdürebilmesi için önümüzdeki birkaç gün içinde 44 sentin üzerine çıkması gerekiyor.

analiz
14 nisan kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, doge, arb 8

Dogecoin (DOGE) Analiz

DOGE, keskin bir fiyat düşüşünden sonra bu hafta %5,5’lik bir artışla yükseliş trendine geri döndü. Elon Musk etkisi kısa sürdü, ancak Twitter’ın eToro ile ortaklık kurarak kullanıcılarına kripto para birimleri satın alma imkanı sunması, Dogecoin’in gelecekte daha fazla dikkat çekebileceğine işaret ediyor.

Fiyattaki bir başka artış, DOGE’un hızla 11 sentlik kritik dirence ulaşmasını ve hatta bu seviyeyi kırarak desteğe dönüştürmesini sağlayabilir. Böyle bir kırılma, DOGE’u net bir yükseliş trendine sokacaktır.

İleriye bakıldığında, DOGE halen kilit direncin altında konsolide olmaya devam ediyor. Ancak, destek seviyesi 8 sentte bulunuyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatın yükselme ihtimali yüksek.

analiz
14 nisan kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, doge, arb 9

Arbitrum (ARB) Analiz

Arbitrum son günlerde etkisini sürdürüyor. Airdrop sonrası fiyat hareketinde belirli bir tereddüt yaşansa da, ARB bu hafta %27’lik bir artış ile yeniden ilgi odağı oldu. Bu durum Arbitrum’u listemizdeki en iyi performans gösteren oyuncu haline getirdi.

Kripto para birimi ARB’nin mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,6 $’a yakın olması, yeni bir rekor kırmaya oldukça yakın olduğunu gösteriyor. Şu anda fiyat 1,5 dolar civarında seyrediyor ve ATH seviyesi direnç görevi görüyor. Eğer bu seviye kırılırsa, ARB için oldukça yükselişli bir fiyat keşfi başlayabilir.

Geleceğe yönelik olarak, Arbitrum’un genel piyasa duyarlılığı dikkate alındığında, daha yüksek bir toparlanma şansı var gibi görünüyor. Mevcut destek seviyesi 1,4 dolar civarında ve boğalar fiyatın bu seviyeyi tekrar ziyaret etmesine izin vermeyecek kadar agresif olabilir.

analiz
14 nisan kripto piyasa analizi: eth, xrp, ada, doge, arb 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.