13 Mayıs Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano ve Solana

13 Mayıs Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano ve Solana
0

Ethereum (ETH) Analiz

Ethereum geçen hafta çöktü ve en büyük satış hacmi, fiyatın 2022’de en düşük seviyesine 1.700 dolarla (Bitstamp’ta) ulaştığı Perşembe günü gerçekleşti. O zamandan beri, fiyat 2.000 doların üzerinde toparlandı ve 1.900 dolarda iyi bir destek buldu. Genel olarak, son yedi gün içinde %22 kaybeden ETH için çok zor bir hafta oldu.

Bununla birlikte, dün hacimdeki artışın, en azından yakın vadede düşüş trendinde olası bir tersine dönüşe işaret edebileceğine dair iyimserlik işaretleri var çünkü 2021’den beri bu kadar yüksek bir hacim görülmedi. Bu yazının yazıldığı sırada ETH açık durumda. yukarı hareket.

Bir sonraki kilit direnç seviyeleri 2.200 dolar, 2.350 dolar ve 2.500 dolar olarak bulunuyor. Göstergeler ayrıca, MACD ve RSI göstergelerinin her ikisi de potansiyel bir geri dönüşün söz konusu olabileceğine işaret etmesiyle boğaları destekliyor. Bu önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşirse, kripto para birimi önümüzdeki hafta iyi bir performans görebilir ve en son kayıpların bir kısmını geri alabilir.

analiz
13 mayıs kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano ve solana 5

Ripple (XRP) Analiz

XRP dün 0,336 dolardan (Binance) Şubat 2021’den bu yana görülmeyen bir seviyeye bir düşüş yaşadı. Satış keskindi ve o zamandan beri XRP’nin fiyatı bir dereceye kadar toparlandı ve 0,37 $ seviyesini desteğe dönüştürdü. Genel olarak, son yedi gün içinde %25 kaybetti.

Herhangi bir toparlanma, geçmişte bir destek görevi gören 0,56 dolarda dirençle karşılaşacak. Piyasanın dün satış sırasında dibe vurmuş olabileceği göz önüne alındığında, XRP’nin önümüzdeki birkaç gün içinde toparlanma ve bir rahatlama rallisi girişiminde bulunma şansı yüksek.

Bununla birlikte, çoğu grafikte fiyatın daha düşük bir dip yaptığını ve herhangi bir rahatlama rallisine rağmen genel makro eğilimini aşağı yönlü hale getirdiğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle, satıcılar geri dönebileceğinden, kilit direnç seviyesini dikkatli bir şekilde izlemek en iyisidir.

analiz
13 mayıs kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano ve solana 6

Cardano (ADA) Analiz

Önemli bir çöküşe rağmen, ADA son 24 saat içinde sürekli bir iyileşme kaydetti. Dün fiyatı, destek bulduğu 0,40 ABD dolarına (Binance) düştü ve şimdi 0,59 ABD doları olan kilit direncin hemen altında oturuyor. Önceki iki kripto para birimiyle karşılaştırıldığında ADA, değerlemesinin %28’ini kaybederek son yedi gün içinde en kötü performansı sergiledi.

Son üç gündeki oynaklık, ADA’nın fiyatının %39 düştüğünü ve %51 toparlandığını gördü. Bu, piyasanın çok tahmin edilemez olabileceğini ve fiyat dalgalanmalarının şu anda olağandışı olduğunu gösteriyor. Hacim dün yükseldi ancak şimdi düşüyor gibi görünüyor, bu da oynaklığı düşürmeli.

ADA için en büyük zorluk 0,59 dolardan direncin üzerine çıkmak. Başarılı olursa, fiyatı 0.75$’da bulunan bir sonraki kilit seviyeye yükselmeye çalışabilir.

analiz
13 mayıs kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano ve solana 7

Solana (SOL) Analiz

Nisan ayının başından bu yana, Solana %70’in üzerinde düştü ve en son fiyat hareketinin 37$’da (Binance) potansiyel bir yerel tabana ulaştığı görüldü. Solana’nın fiyatı en son 2021 Ağustos’unda bu kadar düşüktü. Son yedi günde %26’lık bir fiyat kaybıyla Solana, listemizdeki en kötü performans gösteren oyuncu.

Kilit destek seviyesi 44 dolarda ve direnç 57 dolarda bulunuyor. Solana, bu yazının yazıldığı sırada en son kayıplarının bir kısmını kurtarmaya çalışırken, alıcıların yukarıda belirtilen seviyeyi kırmak için daha fazla ivme kazanmaları gerekiyor. Başarılı olmaları durumunda, bir sonraki hedef 78 dolar.

analiz
13 mayıs kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano ve solana 8

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap