11 Şubat Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Shiba Inu

11 Şubat Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Shiba Inu
0

Ethereum (ETH) Analiz

ETH bu hafta 3.200 doların üzerine çıkamadı ve dün fiyatın konsolide olduğu 3.000 dolar destek seviyesine geri döndü. Bu en son geri çekilmeye rağmen, kripto para birimi bu hafta son yedi günde %16 fiyat artışıyla mükemmel bir performans sergiledi.

Büyük soru, ETH’nin 3.000 doların üzerinde tutabileceğidir. Bunu başarırsa, boğalar önümüzdeki hafta 3.200 dolarlık dirençte başka bir atış pozisyonunda olabilir. Ancak başarısız olurlarsa, kripto para birimi bir sonraki destek seviyesine 2.800$’dan düşebilir ve bu da kritik bir psikolojik seviyeyi (3.000$) kaybetmesine neden olabilir.

İleriye bakıldığında, göstergeler iyimser olmak için nedenler veren yükselişini sürdürüyor. Alıcıların 3.000 dolar seviyesini savunması gerekiyor. Aksi takdirde, satıcılar önümüzdeki hafta fiyat hareketini devralabilir.

analiz
11 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve shiba inu 6

Ripple (XRP) Analiz

XRP bu hafta önemli bir çıkış yaşadı ve fiyat 0,70 dolardan kilit direncin üzerine çıktı ve bundan sonra hızla 0,90 dolara ulaştı. Genel olarak, %34 fiyat artışıyla XRP için harika bir haftaydı.

Ancak 0,90 doların üzerine çıkamadı ve şimdi 0,80 dolarlık destekle bir düzeltmede bulunuyor. Çok uzun zaman önce olmayan büyük ralli göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. 0,80 ABD doları başarısız olursa, XRP şimdi destek görevi gören (kırılmadan önceki dirençti) 0,70 ABD doları seviyesine gerileyebilir.

Göstergeler XRP için hala yükselişte ve bu geri çekilme, ralli sırasında kısaca aşırı alım koşullarına giren ve şimdi 70 puanın altına düşen günlük RSI ile de açıklanabilir. Bu düzeltme sona erdiğinde, XRP kritik psikolojik seviyeyi 1 dolarda test etmek için yeni bir ralli girişiminde bulunabilir.

analiz
11 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve shiba inu 7

Cardano (ADA) Analiz

ADA da iyi bir hafta geçirdi, ancak 1,2 dolardaki direnç, yükselmesine izin vermedi ve o zamandan beri mücadele ediyor. Bununla birlikte, kripto para birimi son yedi günü %9’luk güzel bir fiyat artışıyla yeşil renkte kapatıyor.

Devam eden düzeltmeyi göz önünde bulundurarak, ADA yenilenen herhangi bir ralli beklenmeden önce 1.1 $ ‘dan kilit desteğe geri dönebilir. Bu gerçekleşse bile, genel fiyat hareketi yükselişini sürdürüyor ve geri çekilmeden sonra ADA bir kez daha toplanıp 1,2 doların üzerine çıkmaya çalışabilir.

Göstergeler yükselişini sürdürüyor ve ADA kilit desteğin altına düşmezse de kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Yükseliş momentumu devam ederse, bu onu önümüzdeki hafta güzel bir ralliye hazırlamalı. Öte yandan, 1,1 doların altındaki bir düşüş, muhtemelen ADA’yı düşüş eğilimine itecektir.

analiz
11 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve shiba inu 8

Solana (SOL) Analiz

120 $ ‘a yükselen bir rallinin ardından SOL daha yüksek hareket edemedi ve o zamandan beri fiyat 100 $’ daki kilit desteğe doğru düşüyor. SOL’un şu anda geri dönmesi pek olası değil ve temel desteğin test edilmesi muhtemel görünüyor. Mevcut düzeltmeye rağmen SOL, son yedi günü %5 fiyat artışıyla yeşilde kapatmayı başardı.

Geçen hafta fiyat yükseldikçe hacim düşüyor, bu da SOL’un ralliyi sürdürecek ivmeye sahip olmadığının erken bir işaretiydi. MACD günlük zaman diliminde yükselişini sürdürüyor, ancak histogram daha düşük seviyelerle momentum kaybı gösteriyor.

Önümüzdeki hafta SOL için çok önemli olacak ve alıcıların 100$ seviyesini korumak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerekiyor. Oradaki herhangi bir başarısızlık, satıcıları SOL’u 100 doların altına almaya teşvik edecek ve bu da önemli bir yenilgi olacaktır.

analiz
11 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve shiba inu 9

Shiba Inu (SHIB) Analiz

SHIB, azalan kanaldan (tabloda mavi renkte) büyük bir kopuşun ardından son yedi gün içinde %50 fiyat artışıyla listemizdeki en iyi performans gösteren oyuncu oldu. Şimdi, fiyat 0,000029 dolarda kilit desteğin üzerinde konsolide oluyor.

Bu konsolidasyon devam ederse ve destek seviyesi devam ederse, SHIB başka bir yükseliş grafiği çizebilir ve bu da onu 0.000040 dolara kadar götürebilir. Göstergeler şimdilik yükselişini sürdürüyor ve tek endişe, bu rallinin gücü hakkında bazı şüpheler uyandırabilecek azalan hacim.

İleriye bakıldığında, SHIB düşüş trendine bir son verdi ve bir patlama ile yeni bir dalgalanma başlattı. Bu son gelişme göz önüne alındığında SHIB’nin daha düşük bir düşüş yapması pek olası değildir. Bu nedenle, şu anda en olası senaryo, rallinin konsolidasyonu veya devamı gibi görünüyor.

analiz
11 şubat kripto fiyat analizi: ethereum, ripple, cardano, solana ve shiba inu 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap