10 Mart Altcoin Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, DOGE, MATIC

10 Mart Altcoin Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, DOGE, MATIC

Ethereum (ETH) Analiz

Piyasanın geneli kırmızıya döndü ve Ethereum’un fiyatı geçen hafta %15 oranında düştü. Ethereum, destek seviyelerini kırdığından beri temellerini bulmakta zorlanıyor ve bir sonraki kilit destek seviyesi olan 1.300 dolar seviyesine doğru gidebilir.

Ethereum’un menkul kıymet olarak kabul edilebileceği haberi, mevcut düşüş momentumunu daha da artırabilir. Baskı arttıkça, ayılar daha fazla güven kazanıyor gibi görünüyor.

Önümüze bakacak olursak, bu satışı durduracak pek bir şey yok gibi görünüyor. Mevcut piyasa koşulları değişmeden, fiyat hareketi Aralık 2022’de görülen düşük seviyelere (~1.000$) yeniden test edilmesine yol açabilir.

analiz
10 mart altcoin fiyat analizi: eth, xrp, ada, doge, matic 6

Ripple (XRP) Analiz

Ripple, şirketin SEC davasında kazanç sağladığı haberleriyle birlikte küçük bir ralli yapmıştı. Ancak, bu kazançlar hızla kaybolmuş ve fiyatı bu hafta %3 oranında düşmüş, böylece kısa bir heyecan anına dönüşmüştür.

XRP’deki fiyat hareketi, diğer altcoinlerin son zamanlardaki performansına kıyasla daha az acımasız görünüyor ve hızla dip seviyelere yaklaşmıyor. 34 sentlik güçlü bir destekle, XRP şu anda genel piyasadan daha iyi durumda.

Önümüze bakacak olursak, XRP’nin yaklaşık 30 sent civarında bir konsolidasyon içinde devam ettiği görülüyor ve önümüzdeki haftalarda yatay bir hareket sergileyebilir. Alıcılar için, kritik bir destek seviyesini korumak önemlidir, aksi takdirde satıcılar daha da aşağıya doğru fiyatı çekebilirler.

analiz
10 mart altcoin fiyat analizi: eth, xrp, ada, doge, matic 7

Cardano (ADA) Analiz

Maalesef, geçtiğimiz hafta Cardano için, Şubat ortasında başlayan önemli düzeltmenin devamı geldi. Bu süreçte, ADA’nın değeri %15 oranında azaldı ve bu satış, rahatlama belirtisi olmaksızın yoğunlaşıyor gibi görünüyor.

Alıcılar, 28 sent desteği seviyesinde geri çekilmiş görünüyor ve bu seviyede tutunmaya çalışabilirler. Ancak, bu seviye korunamazsa, bir sonraki önemli destek seviyesi 24 sent olacaktır.

İleriye dönük olarak ve RSI göstergesine dayanarak, fiyattaki son düşüş, Cardano’yu günlük zaman diliminde aşırı satış alanına itmiştir. Bu durum, kripto para birimi 28 sent desteğine ulaştığında kısa bir sıçrama yaşanabilir.

analiz
10 mart altcoin fiyat analizi: eth, xrp, ada, doge, matic 8

Dogecoin (DOGE) Analiz

Dogecoin, keyifli rallilerinden sonra sonunda düzeltmeye başladı. Fiyat, 7 sentteki kilit destek seviyesinin üzerinde tutunamayarak %21 düşüşle en kötü performans gösterenler arasına katıldı.

Ayıların kontrolüyle birlikte, DOGE’un 5 sent seviyesindeki bir sonraki destek seviyesine doğru düşüşü kaçınılmaz görünüyor. Ancak, bu düşüş aynı zamanda bir sonraki boğa piyasasına hazırlanan alıcılar için bir fırsat da sunabilir.

Geleceğe dönük olarak, DOGE’un düşüş trendinin devam edeceği görülüyor.

analiz
10 mart altcoin fiyat analizi: eth, xrp, ada, doge, matic 9

Polygon (MATIC) Analiz

MATIC, son dönemde yükseliş trendini kaybetmiş durumda. Bu hafta değeri %22 oranında düştü ve listenin en kötü performans gösteren şirketi haline geldi. Piyasa yapısındaki bozulma, fiyat hareketinde de önemli bir dönüşe işaret ediyor.

1 dolar seviyesindeki destek, artık direnç haline geldi ve bu da boğaların fiyat hareketinin kontrolünü kaybetmesine neden oldu. Bu durum, alıcıların hiç istemeyeceği bir şey ve düşüş trendini daha da güçlendiriyor.

Geleceğe yönelik olarak, MATIC bir sonraki önemli destek seviyesi olan 75 sente doğru ilerliyor. Bu noktaya kadar ayıların birkaç gün içinde tükenebileceği için, keskin bir düşüşün ardından fiyatta bir sıçrama yaşanabilir.

analiz
10 mart altcoin fiyat analizi: eth, xrp, ada, doge, matic 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.