1 Temmuz Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Cardano, Solana, Polkadot ve Polygon

1 Temmuz Kripto Fiyat Analizi: Ethereum, Cardano, Solana, Polkadot ve Polygon
0

Ethereum (ETH) Analiz

Haziran ayı mum kapanışı, Ethereum için %40’ın üzerinde kayıpla kripto tarihinin en kötülerinden biriydi. Bu nedenle Temmuz çok iyimser görünmüyor ve bu aylık mum da bugün kırmızıyla açıldı. Genel olarak, ETH %6 kaybederek kötü bir hafta daha geçirdi.

Haziran ayında, kripto para birimi 850 doların biraz üzerinde destek buldu ve kritik dirence kadar 1.250 dolarda sıçramayı başardı. Ne yazık ki boğalar için daha yükseğe çıkamadılar ve o zamandan beri fiyat 1.000 dolara düştü.

İleriye baktığımızda, ETH’nin dip arayışında daha düşük seviyelerde devam etmesi daha olası görünüyor. Tarihsel olarak, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’ın üzerinde düştükten sonra bir dip buldu. Bu, 850 doların düşmesi durumunda, aynı zamanda kilit destek seviyelerinden biri olan fiyatı 500 dolar civarında tutacaktır.

analiz
1 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, polkadot ve polygon 6

Cardano (ADA) Analiz

Fiyat, %4,5’lik bir kayıp kaydettikten sonra 0,45 $’da kilit desteğe tutunarak, Cardano için bir başka zor hafta oldu. Bu seviye daha önce dört kez test edildi ve boğalar her seferinde fiyatı düşmekten kurtarmayı başardı. Soru, bunu tekrar yapıp yapamayacakları. Başarısız olurlarsa, ADA muhtemelen bir sonraki kilit desteğe 0.38 $ ‘dan düşecek.

0,55 dolarlık direnç, piyasadaki bu en son sıçrama sırasında test bile edilmedi. Bu, kripto para birimi için zayıflığa işaret ediyor ve ayılar, bugüne kadar iyi durumda olan temel desteği kırmaya çalışmak için bu konuda spekülasyon yapabilir.

Göstergeler günlük zaman diliminde sabit ancak fiyatın düşmesine neden olabilecek zayıflık işaretleri veriyor. Alıcılar her ne pahasına olursa olsun bu kilit seviyeyi savunmak zorundadır aksi takdirde, ADA’yı yeni düşük seviyelere çekebilecek satıcılar tarafından hızla aşılacaktır.

analiz
1 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, polkadot ve polygon 7

Solana (SOL) Analiz

Solana, Haziran ayında sürekli bir ralliyi başardı ve bu, çok fazla iyimserlik getirdi. Ne yazık ki boğalar için, fiyat 44$’da kilit dirence ulaştığı anda fiyat hareketi tersine döndü ve SOL son yedi gün içinde değerinin %13’ünü kaybetti. Kripto para birimi düşüş eğiliminde ve görünüm hala düşüş eğiliminde.

Şimdiye kadar, 27 $ ‘daki kritik destek hala bugünkü oranlardan biraz uzaktayken, fiyat daha düşük bir düşüş göstermedi. Bununla birlikte, özellikle genel piyasa Temmuz ayında düşüş eğilimini sürdürürse, bu seviyenin yeniden test edilmesi muhtemeldir.

İleriye baktığımızda, Solana için şu anda en iyi umut, 27 ile 44 dolar arasında bir aralığa girmek ve konsolide etmek. Mevcut piyasa göz önüne alındığında alternatif, fiyatın daha düşük seviyelerde devam etmesidir.

analiz
1 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, polkadot ve polygon 8

Polkadot (DOT) Analiz

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55$’dan %88’lik bir fiyat düşüşüyle ​​Polkadot, kendisini tehlikeli bir durumda bulur. Fiyat, 6 dolardaki desteğe yakın ve 2020’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı. 8,6 dolar direncindeki ret, DOT’u çok daha aşağı itti ve son yedi günü yüzde 12,7’lik bir fiyat kaybıyla bitirdi.

Düşüş trendini durduramayan DOT’un fiyat hareketi bugüne kadar dokuz ay boyunca (Kasım 2021’den beri) düşüş trendinde kaldı. Boğalar düşüş trendinden kaçma girişiminde bulunduğunda, satıcılar bunu reddetti.

Boğaların 6 dolarlık kilit destek seviyesini savunması gerekiyor. Aksi takdirde, DOT çok daha düşük sonuçlanma riski taşır.

analiz
1 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, polkadot ve polygon 9

Polygon (MATIC) Analiz

MATIC’in fiyat hareketi Solana’yı Haziran ayında önemli bir ralli ile yansıtıyor, ancak o zaman 0.67 dolarlık kilit dirençte reddediliyor. O zamandan beri, fiyat son yedi gün içinde %14,7 düşerek onu mevcut listemizdeki en kötü performansa sahip oyuncu haline getirdi. Kilit destek 0,34 dolar olarak bulundu ve bu seviye geçen sefer test edildiğinde çok sayıda alıcıyı çekti.

MATIC alıcıları bir kez daha temel desteğe dönebilir, ancak bir endişe var. Fiyattaki bu son düşüşün hacmi artıyor. Fiyat düştükçe artan bir hacim çok düşüş göstergesidir. Karşılaştırıldığında, Solana’nın hacmi, fiyatı düştükçe düşüyor ve bu da iyimserlik gerektiriyor.

Her iki durumda da, MATIC sürekli satış baskısı gördü ve bu, önümüzdeki haftalarda onu bir kez daha temel desteğe götürebilir. Bu nedenle, genel piyasa düşüş eğiliminde kalırsa, kripto para biriminin 0,34 doları tekrar ziyaret etmesi mümkün.

analiz
1 temmuz kripto fiyat analizi: ethereum, cardano, solana, polkadot ve polygon 10

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap