1 Temmuz 2023 Ripple Davası Kararı İçin Neden Bu Kadar Önemli?

1 Temmuz 2023 Ripple Davası Kararı İçin Neden Bu Kadar Önemli?

SEC’nin Ripple Labs’a karşı açtığı davanın gelişimi, Hinman Speech ile ilgili dosyaların kamuya açıklanmasıyla yeni bir aşamaya ulaştı. Bu durumda, uzun süredir beklenen Özet Karar, Yargıç Analisa Torres’in sorumluluğunda bulunuyor. Hinman belgeleri, SEC’in Ethereum’a diğer kripto paralardan daha olumlu bir yaklaşım sergilediğini ortaya koymaktadır. Hinman, menkul kıymet olarak sunulan dijital varlıkların zamanla menkul kıymet olmayan bir varlığa dönüşebileceğini vurgulamıştır. Ancak, sadece Ethereum’a atıfta bulunarak, XRP sahipleri benzer bir argümanla Ripple davasından etkilenmiş durumdadır.

kriptoparapiyasa ripple
1 temmuz 2023 ripple davası kararı i̇çin neden bu kadar önemli? 2

Yargıç Torres, Mart 2023’te her iki tarafın da bilirkişi tanıklığını reddetme talepleri üzerine kararını verdi. Ancak, Mart kararının üzerinden 100 gün geçmesine rağmen, Özet Karar hala bekleniyor. Bu gecikme, Yargıcın önceki davalarla ilgili Daubert kararlarına kıyasla daha uzun sürmektedir. Bu nedenle, Ripple davasında Özet Kararın her an gelebileceği beklenmektedir.

Ripple (XRP) Zafer Kararı 1 Temmuz 2023’ten Önce mi Olacak?

ABD Federal Rezervi zaten Temmuz 2023’te FedNow Hizmetinin faaliyete geçeceğini duyurmuştu. Bu hizmet, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki finans kurumlarına, yıl boyunca günün her saatinde anlık ödeme hizmetleri sunmayı kolaylaştıracaktır. İlginç bir şekilde, 1 Temmuz lansmanına katılan bankalar arasında üç Ripple ortaklı banka bulunmaktadır: Finastra, Volante Technologies ve ACI Worldwide. Bu durum, Ripple davası kararının yasal uyumluluğu sağlamak için FedNow lansmanından önce verilmesi gerekip gerekmediği konusunda kripto topluluğunda bir merak uyandırmıştır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.